Půjčku.net Rss

Investiční zlato – nákup a prodej ryzích zlatých mincí

Bankovní produkty, služby, Pojmy - výrazový slovník, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

Investiční zlato – nákup a prodej ryzích zlatých mincí. Zlato bylo vždy v popředí zájmu, ať už jako prostředek vyjádření hodnoty či směny, nebo jako drahý kov pro výrobu šperků a výzdobu či dekorace movitých lidí. Dnes, v době kdy měnové politiky jednotlivých států zažívají devalvace a ztrátu hodnoty bankovek a mincí, se zlato dostává zpět do popředí zájmu tam, kde je dobré investovat. Proto se dnes na internetu setkáte s nabídkou taktvaného investičního zlata, jako prostředku pro uchování hodnoty peněz.

Zlato a měnová záruka při emisích bankovek

Podíváme-li se na zlato z té chemické stránky, můžeme konstatovat, že se jedná o chemicky odolný a velmi dobře elektricky i tepelně vodivý drahý a vzácní kov. Již v dobách minulých (nejen za zlaté horečky ale i mnohem dříve) byl využíván pro své dobré vlastnosti a honosný vzhled pro výrobu šperků, ozdob, dekorativních předmětů a později, pro svou vzácnost a stálost, především jako vhodná měnová záruka při devalvaci a emisi bankovek státu.

Investiční zlato je vhodné především jako prostředek pro uchování hodnoty peněz.

V přírodě se vyskytuje zejména ve své ryzí podobě, pro výrobu šperků a dekorací bývá většinou s příměsí jiných prvků jako je například stříbro, měď, zinek, palladium či nikl. Chemická značka zlata je Au (Aurum).

Investování do zlatých mincí z ryzího zlata

Co se týká dobrých investicí, je nákup a prodej zlata v některých státech momentálně výhodný. Investiční zlato – jednoduše řečeno si za své peníze můžete koupit vhodnou investici ve formě investičního zlata, tedy zlaté mince či medaile. Se vstupem České republiky do do Evropské Unie odpadají celní a devizová omezení ohlašovací povinnosti a zlato je osvobozeno od DPH, což jej činí ještě atraktivnější pro dlouhodobou investici.

Nákup a prodej investičního zlata v obchodech

Co se týká nákupu a prodeje invstičního zlata, lze konstatovat, že se prodává s nízkou obchodní přirážkou, alespoň oproti běžným zlatnictvím a jinýcm běžným obchodům se zlatem a zlatými šperky. Prodej investičního zlata je obvykle zajištěn přímo přes mincovny, které razí tyto ryzí zlaté mince sami. Mezi známé prodejce zlatých mincí patří například Wiener Philharmoniker, numismatický obchod Zlaté Mince – Numismatik ®. Mezi běžně dostupné produkty patří investiční mince z ryzího zlata, zlaté slitky či zlaté české pamětní mince a pamětní mince ČNB (české národní banky).