Půjčku.net Rss

Proč investovat do podílových fondů?

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 07-09-2009

Proč investovat do podílových fondů? Možnost investovat do podílových fondů patří mezi velmi dynamická odvětví, která zaznamenávají čím dál větší oblibu i v řadách „laických“ zájemců. Kolektivní investování je velmi rychle rozvíjející se segment kapitálového trhu díky němuž si každý investor může zjistit rizika (výhody x nevýhody) vlastního obchodování a zvolit si takovou míru investic a investičního rizika, jaká je pro něj vhodná a z hlediska financí přijatelná. Samozřejmě je dobré dát na rady odborníků.

Kuponová privatizace a kolektivní investování v ČR

Podíváme-li se zpátky do historie, pak si jistě většina z nás vzpomene na kupónovou privatizaci, kterou někdy v roce 1992 odstartoval Viktor Kožený se svými „Harvardskými fondy“. Pokud se dnes rozhodnete investovat, bude pro vás proces investování mnohem transparentnější a především si budete předem moci zvolit míru rizika, kterou budete ochotni v rámci své finanční situace a strategického plánu podstoupit. Kolektivní investování je obchodování prostřednictvím otevřených podílových fondů.

Podílové fondy / investování do penzijních fondů

Dnes se možnost obchodovat s podílovými fondy otevírá téměř každému. Možná se vám i stalo, že vám někdo nabízel své zkušenosti a podporu výměnou za vložené investiční prostředky. Takto vám to nejspíše nenavrhl, ale v podstatě o to jde. Investoři se snaží sehnat další investory pro větší spekulace a investování do předpokládaně výdělečných fondů.

Investování do podílových fondů je cesta i cíl. Mnoho lidí tomuto výdělku propadlo, ale mnoho lidí také v něm propadlo!

Pokud nechcete riskovat, můžete se stát tzv. kolektivním účastníkem a obchodovat prostřednictvím otevřených podílových fondů, kde výnosy sice nejsou tak vysoké, ale na druhou stránku zde není takové riziko ztráty vašich vložených peněz – investovaných fïnančních prostředků. Dnes existuje několik kategorií fondů, které se vzájemně liší investičními cíly, rozložením rizika a časovým horizontem, po kterém by měly přinést předpokládaný výnos.