Půjčku.net Rss

Hypotéky

Hypotéky jsou půjčky určené především k výstavbě rodinných domů. Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Nejčastěji bývá využit k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu. Méně běžné je poskytnutí nemovitosti jako záruky za půjčku neúčelovou, často označovanou jako americká hypotéka.

Sháníte hypotéku na bydlení a chcete ušetřit…

Hypotéka je specifický produkt, jehož záměrem bylo a dodnes je především možnost financovat nákup či výstavbu rodinného domu nebo jiného druhu bydlení (chata, byt, hotel, apartmán…). Pokud se podíváte na nabídky hypoték od bank v ČR, uvidíte různé spektrum produktů, které se ve většině případů liší především poplatky za vedení hypotečního úvěru, výškou úroků z poskytnuté půjčky ale také doplňkovými službami, jako je například pojištění hypotéky a pojištění schopnosti splácet závazky, popřípadě délkou a možnostmi fixace (mimochodem velmi důležitá věc).

Věděli jste, že u Americké hypotéky nemusíte udávat účel jejího poskytnutí?

Bankovní, nebankovní hypoteční úvěr a jeho fixace

Pokud je dobré jakékoli půjčky (bankovní x nebankovní) porovnávat a nebýt při výberu unáhlený, pak u hypoték a hypotečních úvěrů to platí dvojnásob. Hypotéka je finanční produkt, který je dlouhodobý a většinou se jedná o vyšší finanční obnos. Jako i u jiných úvěrů si u hypotéky volíte měsíční splátku (splátkový kalendář) ale také délku a druh fixace úrokové sazby a celkově také typ splácení (anuitní, progresivní, degresivní). Proto je tak důležité přizpůsobit hypotéku svým možnostem.

Hypoteční kalkulačka a kalkulátor splátek – kalendář

Velmi dobrou a vyhledávanou službou jsou bezesporu tzv. hypoteční kalkulačky, díky kterým dostává případná hypotéka více hmatatelný a lépe představitelný „tvar“. Pomocí hypoteční kalkulačky si můžete sestavit a propočítat náklady na hypotéku, spočítat si reálný kalendář splátek a celkové náklady spojené s hypotečním úvěrem. Kupříkladu Hypoteční banka, která je taktéž poskytovatelem půjček na bydlení, má v nabídce jak základní, tak rozšířený kalkulátor splátek.

Hypoteční banka, nabídka hypoték a refinancování

Hypoteční banka patří mezi přední poskytovatele hypoték a půjček na bydlení v České republice. Hypoteční banka, a.s. (dříve Českomoravská hypoteční banka, a.s.) je moderní poskytovatel hypotečních úvěrů a dalších produktů, které jsou určeny pro financování nemovitostí určených k bydlení. Pokud se teprve rozkoukáváte a zvažujete nějaký hypoteční produkt, půjčku na nemovitost, pak si určitě nechte vyhotovit nabídku také od této společnosti a pro začátek se můžete také aktivně zúčastnit na oficiálních stránkách, kde najdete nejen přehledný seznam produktů a služeb, ale také velmi užitečné hypoteční kalkulačky pro výpočet celkových nákladů na čerpaný úvěr.

Refinancování hypotéky – změna fixace úrokové sazby

Termín refinancování hypoték je dnes hojně využívaný. Jedná se v podstatě o převedení stávajícího hypotečního úvěru k jiné bance. Důvodem mohou být například lepší podmínky v jiném bankovním ústavu, nížší úrokové sazby, ne tak vysoké poplatky za vedení a správu úvěrového účtu, ale i další okolnosti. Každopádně pokud vás téma hypotečního refinancování zajímá, můžete si přečíst celý článek, věnovaný této problematice.