Půjčku.net Rss

Ideální hypotéka České spořitelny

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby | Dne 19-09-2009

Ideální hypotéka České spořitelny. Již v roce 2008 přišla CSAS s novým hypotečním produktem, který je cílen na potřeby lidí související s bydlením. Díky tzv. Ideální hypotéce by mělo být každému zájemci o hypotéku umožněno sestavit si tento úvěr individuálně s ohledem na finanční možnosti a přání klienta. Jak tento nově naleštěný kabátek funguje a jde skutečně o převratnou nabídku? Není tomu tak, zdá se, že všechny předchozí možnosti a volby u hypotéky České spořitelny pouze dostaly nový obal a pojmenování – toť bohužel lesk zajímavých nabídek dneška.

Výše úroků hypotečního úvěru na bydlení

Tato takzvaná Ideální hypotéka skutečně není nijak geniální a to již z prostého důvodu – je totiž téměř stejná jako ta předchozí, změnila se pouze její prezentace a také má nyní “ nově nablýskaná tlačítka„, která mají působit přímo magicky na nové klienty. Hodně se v souvislosti s tímto hypotečním úvěrem mluví o flexibilitě nastavení jednotlivých služeb a konstrukci, která umožňuje platit pouze za služby, které jako zájemce o hypotéku na bydlení skutečně využijete.

Vyřízení zdarma, měsíční poplatek o třetinu dražší

Co Česká spořitelna neopomněla zdůraznit, je fakt, že za velmi neoblíbenou účetní položku, za vyřízení hypotéky, potenciální zákazník nic neplatí – vyřízení je „zdarma“. To, že ale minimálně o třetinu zvýšila ČS vedení úvěrového účtu, tedy na 200 Kč měsíčně, si již málokdo všimne a Česká spořitelna si tím chybějící poplatek za vyřízení hypotéky velmi výhodně vynahradí.

Žijeme v systému, který ovládají peníze – zde může být máloco ideální a hypoteční úvěr České spořitelny rozhodně není výjimkou.

Dosud poplatek za zřízení půjčky na bydlení činil 0,9 % z hodnoty úvěru, minimálně 9 500 korun, horní hranice byla stanovena na 25 tisíc korun. Poplatek za vyřízení zrušila také Raiffeisenbank baka a některé další banky toto lákadlo používají během akčních nabídek a loveckých sezón.

Pokud sháníte levnou hypotéku, hledejte klidně dál

Pokud sháníte levnou či opravdu nejlevnější hypotéku na českém trhu, hledejte bez obav dál. Žádný převrat se pod rouškou „Ideální hypotéky“ od České spořitelny nekoná. Zmíněná flexibilita při nastavování jednotlivých služeb a finančních poplatků vám totiž ve finále žádné zásadní peníze vynaložené na správu hypotéky neušetří, ba někdy i naopak.

Za možnost splatit mimořádnými splátkami až 25 % z půjčené částky v průběhu období fixace úrokové sazby si spořitelna účtuje jednorázový poplatek 1999 Kč a k tomu dalších 149 Kč měsíčně a to ani nerozhoduje, zda klient tuto službu využije a mimořádnou splátku složí. Zvýhodnění spočívá v úspoře poplatků a času díky vyřizování americké hypotéky společně s Ideální hypotékou.