Půjčku.net Rss

www.google.cz – nejlepší světový vyhledávač Google.com

Aktuální informace, zprávy, Pojmy - výrazový slovník, Různé příspěvky, informace | Dne 31-08-2009

www.google.cz – nejlepší světový vyhledávač Google.com. Nejznámější a nejkvalitnější světový internetový vyhledávač www.google.com asi netřeba příliš představovat. Pro ty, kteří neměli ještě tu čest a pro ty, které zajímají méně proklamované informace o této technologické společnosti, je připraven následující článek o vizích, technologiích, službách a produktech firmy Google. Ať už jste odkudkoli z celého světa, je to právě zmíněný vyhledávací systém, který vám v mnoha zemích pomůže v hledání čehokoli, co má své místo na světové síti zvané internet.

Larry Page a Sergey Brin ze Stanfordské univerzity

Řekněme, že ať už se jedná o jakýkoli obor lidského konání, málokdy i skvělé myšlenky překonají nástrahy a lákadla společnosti, která začne rychle stoupat na žebříčku obliby. Zakladatelé „Gůglu„, pánové Larry Page a Sergey Brin něco takového dokázali. Nápad vyvinout kvalitní a rychlý vyhledávací mechanismus se zrodil na Stanfordské univerzitě právě v hlavách Larryho Pagea a Sergey Brina.

Je úžasné, kam se technologie Google.com, zaměřená primárně na kvalitní výsledky vyhledávání, za posledních pár let posunula.

Nebudeme zde rozebírat celkový postu a rozvoj vyhledávacího mechanismu a ekonomické stránky Googlu v té době, nicméně je nad slunce jasné, že i když bylo výhodné tuto společnost byť i v poměrně ranné fázy prodat, jeho strůjci tak neučinili a vydali se tuto technologii zlepšovat a koncepci rozšiřovat. V současnosti je Google.com právem považován za nejlepší vyhledávač na světě, od kterého se ostatní učí.

Vyhledávání Google je bezplatnou službou

Na oficiálních stránkách splečnosti Google.com (.cz, .de, .pl aj) najdete jednu z nejrchlejších technologií pro vyhledávání na internetu, která funguje zdarma. Další pozitivní věcí, která Google postavila na druhou stranu od konkurenčních vyhledávačů (Yahoo.com, AOL, Altavista, Bing, Microsoft MSN), je především vzhled stránky s vyhledávacím polem a stejně tak s výsledky vyhledávání na položený dotaz.

  • Google.com – prohledejte internet jednoduše sami :)
  • Google.cz – česká alternativa populárního searcheru

Výsledky jsou velmi dobře čitelné a uživatele neobtěžuje žádná grafická či jinak vtíravá reklama. Od spuštění reklamního systému Google Adwords (AdSense) se pouze tyto reklamní formáty objevují jako relevantní reklama při výsledcích vyhledávání na konkrétní dotaz.

Google Earth, Maps, Google AdWords a AdSense

Tento závratný postup vpřed neskončil perfektním vyhledávacím algoritmem, který je čím dál přesnější ve svých výsledcích a nabízí tak lidem lepší a kvalitnější výsledky při surfování, ale podíváme-li se na portfolium produktů a služeb Googlu, nezbývá než smeknout klobouk. A stačily by k tomu natolik průlomové služby, jako je například Google Earth díky kterému můžeme přes soustavu satelitních snímků prozkoumávat téměř celou naší planetu (kdo to kdy lidem zpřístupnil), popřípadě službu, která tomu předcházela – GoogleMaps. Mezi zajímavé jistě patří i kontextová reklama pro zadavatele (inzerenty) – Google AdWords a související Google AdSense pro majitele reklamního prostoru.