Půjčku.net Rss

Finanční poradenství – co čekat od finančních poradců?

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby | Dne 17-09-2009

Finanční poradenství – co čekat od finančních poradců? Dnes, kdy na nás ze všech stran útočí nabídky jak bankovních tak nebankovních ústavů, pojišťoven a nabídek kapitálového trhu se bez finančního poradce člověk téměř neobejde, tedy alespoň pokud tyto produkty chcete či musíte používat. Finančníporadenství se již několik let vyvíjí a vy máte možnost vybrat si toho pravého finančního poradce, který vám poradí s rozložením vašich peněz a doporučí vám vhodné produkty pro vaše peníze. Jak ale poznat toho správného finančního poradcepartnera pro vaše peníze?

Služby poradenství ohledně financí a výběr poradce

Samozvaným titulem finanční poradce se dens může ocejchovat téměř kdokoli s dostatkem kuráže, ale v mnoha případech se jedná pouze o vykuky, kteří mají vidinu snadného získání mnoha zákazníků. Pokud po vás bankovní/finanční poradce chce ihned na první schůzce či při komunikaci přes telefon znát jména a bližší kontakty na vaše rodinné příbuzné či známé a kamarády, pak doporučujeme takového poradce ihned zavrhnout a odmítnout jeho služby. Nemůžete nic ztratit – člověk který vám má poradit a ze všeho nejdřív žádá o kontakt na další ovečky vám nejspíše nebude nic platný!

Finanční poradci jsou většinou motivováni nějakým prodejem – běžný účet, hypotéka, pojištění, půjčka – pamatujte na to…

Profesionální služby nejen renomovaných firem

Pokud chcete profesionální služby, a každý by je nejspíše chtěl, pak je důležité se obráti na někoho, kdo své práci opravdu rozumí a dokáže své služby natolik dobře prodat, že získáte jak vy, tak on svou odměnu. Tací bankovní poradci se neshánějí snadno, ale lze je získt pročítáním referencí na interentu, popřípadě přes doporučení nějakého vašeho známého. to může být zároveň celkem ošemetné, jelikož někdo je více důvěřivý a nechá se poměrně snadno „oblafnout“ obchodními taktikami.

Nejlépe si tedy nějakého „profesionála“ vybrat a na schůzku jít s tím, že si jej pouze „oťukáte„, nenecháte se přemluvit k žádným závazným „ANO“ a doma si poté vše zrekapitulujete, popřípadě si o jeho radách promluvíte s nějakým známým, který má hlubší zkušenosti.

Může vám poradit někdo, kdo nezná vaši situaci?

Co myslíte, může vám skutečně dobře poradit někdo, kdo nezná, nebo se dokonce nezajímá o vaší finanční situaci a další podrobnosti, které s ní souvisejí (rodina, děti, příjmy, výdaje)? Samozřejmě že každému člověku není dobré na potkání tyto citlivé osobní údaje ihned sdělovat, ale finanční poradce, který dělá dalekosáhlé závěry (dogmatický přístup) aniž by alespoň některé důležité podrobnosti znal je buď „Všeználek“, obchodník (prostě chce prodat) a nebo dokonce podvodník, který ve skutečnosti nic neví. Vybírejte obezřetně a nedůvěřujte příliš. Je lepší mít špatný odhad a nepodepsat, než podepsat všemožné doporučené smlouvy na bankovní produkty a poté litovat.

Co je psáno, to je dáno – klíčové argumenty

Požádejte svého poradce, aby vám během schůzky dělal na nějaký papír poznámky týkající se klíčových doporučení a zároveň aby zapisoval vaše přání a poznámky týkající se vaší či budoucí finanční situace. Co je psáno, to je dáno a vy budete mít pro případnou příští schůzku alespoň připravené argumenty, kdyby se pan poradce začal významně vzdalovat původním úvahám a doporučením. Dobrých bankovních poradců je velmi málo, těch průměrných je mnoho a špatných je obrovské množství.