Půjčku.net Rss

Finanční poradce vám může ušetřit čas a peníze

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky, Různé příspěvky, informace | Dne 18-08-2009

Finanční poradce vám ušetří čas a peníze. S rozvojem dalších bank, jejich odvětví a produktů se stává svět bankovnictví čím dál měné předvídatelný a jen málokdo z běžných obyvatel se v něm vyzná. Proto je dnes tak běžné, alespoň v ekonomicky vyspělých státech, mít svého vlastního finančního poradce, popřípadě mít někoho na poradenství ohledně peněz, investování a vhodné správy vlastního majetku. V České republice nejsou bankovní poradci ještě lidmi zcela samozřejmě přijati, nicméně potřeba finančního poradenství je čím dál důležitější, takřka nezbytná.

Finanční poradenství je zdarma?

Odkud tato pozice vzešla a co byste o ní měli vědět, se dozvíte na následujících řádcích tohoto článku. Tito poradci se velmi často pasují do rolí „nezávislých“ odborníků, ale opak je v mnoha případech pravdou. Faktem je, že finanční poradci jsou v mnoha případech pouze obchodní zástupci hned několika bank s nimiž mají nasmlouvané některé produkty, které potom lidem prodávají. Snahou finančního poradce tedy může být přímý prodej produktů a služeb, popřípadě nepřímé „dotlačení“ potenciálního zákazníka do banky.

Služby takového poradce jsou v naprosté většině případů „zdánlivě“ zdarma. Jak jste si asi všimli, je v tomto oboru spousta uvozovek, což je dáno samotnou nelichotivou úlohou bankovnictví a lidí, kteří se chtějí na této vlně pohodlně svézt. Finanční poradenstí je obor, který napomáhá běžným občanům ve využívání služeb moderní ekonomiky, ale je potřeba být v rukou odborníka, ne pouze obchodníka. Pak je zcela jisté že uspoříte nejen své peníze, ale také mnoho času, který byste jinak museli věnovat výběru té správné investice.

Finanční poradce musí být na vaší straně. Pokud tedy váháte, obraťte se na někoho jiného, můžete jen získat.

Výhody toho správného finančního poradce

Pokud vezeme v úvahu, že se obrátíte na toho správného finančního poradce, pak se bude jednat o sofistikovaného a erudovaného člověka se znalostmi ekonomiky minimálně daného státu, s hlubšími znalostmi fungování finančního a kapitálového trhu a stejně tak s pochopením možností investování a přehledem bank a jejich produktů. Takový člověk je potom schopen z mnoha produktů vybrat ten pravý a především vhodný pro vás a vaší finanční situaci.

Vyberte si půjčku s doporučením odborníka

Potřebujete půjčit peníze a nevíte který produkt je pro vás vhodný? Poradce s vámi probere váš finanční rozpočet, porovná příjmy a výdaje, zhodnotí situaci a nabídne vám řešení. Je určitě dobré vědět, zda jste v rukou opravdového odborníka a ne někoho, kdo se snaží protlačit produkt u smluvené banky. Takový člověk se dá poměrně snadno poznat především podle toho, že nebude ustupovat od doporučeného produktu, natož pak od banky, kterou vám doporučil.

Nezapomeňte: Téměř vždy existují alternativy a správný poradce ohledně investic a financí obecně by měl být schopný je navrhnout. Pokud tedy z jakéhokoli důvodu váháte, nebojte se jít více proti této osobě, popřípadě se obrátit na někoho jiného, nemůžete tím nic ztratit, většinou pouze získat. Finančních poradců je opravdu mnoho, vybírejte si!