Půjčku.net Rss

www.facebook.com – přihlášení a registrace do sociální sítě

Aktuální informace, zprávy, Pojmy - výrazový slovník, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

www.facebook.com – přihlášení a registrace do sociální sítě. Mnoho lidí v posledních měsících cituje a skloňuje název jednoho z nejrozsáhlejších společenských systémů, internetového portálu Facebook.com, který umožňuje komunikaci mezi uživateli, udržování vztahů a integraci do sociální sítě prostřednictvím internetu a sdílení společných zájmů s ostatními uživateli. Spousta odborníků (samozvaných i pozvaných) se, jak už to u internetových projektů bývá, nemohla shodnout, zda se jedná o průlomový projekt, nebo zda Facebook skončí v propadlišti internetových dějin.

Facebook původně pro Harvardovu univerzitu

Facebook byl založen Markem Zuckerbergem, bývalým studentem Harvardovy univerzity, a pro studenty stejnojmenné vysoké školy byl také původně určen. Jednoduchost a intuitivní prostředí oslovilo další univerzitní školy v Americe až se z Facebooku začalo rodit něco jiného – nového. S narůstajícím zájmem se začaly registrovat větší podniky a společnosti, čímž tempo růstu, především díky přirozené reklamě, začalo neúměrně narůstat.

Nemyslím si, že by byl Facebook něčím užitečný, ale respektuji jej pro jeho moc.

Jak už to tak bývá, byl tento systém opanován a od 11. srpna 2006 se může k Facebooku přihlásit kdokoli starší 13 let. Uživatelé se v systému mohou připojovat (přihlašovat) k různým sociálním sítím, například v rámci jedné školy, firmy nebo geografické lokace.

Provést registraci i přihlášení lze zdarma

Pokud se chcete se svými kamarády a známými „vídat“ na Facebooku, stačí provést poměrně jednoduchou registraci v jinak poměrně nepřehledném systému. Jedná se o mezinárodní či spíše celosvětový fenomén, tudíž se můžete přihlásit k mnoha jazykovým mutacím (verzím) tohoto internetového nástroje. Mezi základní podporované jazyky patří například Angličtina (English-US), Španělština (Español), Portugalština (Português), Francouzština (Français – France), samozřejmě Němčina (Deutsch-German) či Italština (Italiano).

  • Facebook.com – on-line registrace a přihlášení ke službě

Facebook.com – prezentace osob a firem

Na Facebooku si po registraci zdarma (vyplnění požadovaných údajů) můžete vytvořit svůj vlastní profil, přizvat k sobě přátele, popřípadě oslovit nové potenciální kamarády, se kterými chcete své záliby a zájmy sdílet. Pro firmy se naskytuje možnost prezentovat svou firmu podobně jako na blozích (blog – soubor názorů na vlastních www stránkách), což jim umožňuje vést méně formální rozhovor se svými potenciálními i stávajícími zákazníky.