Půjčku.net Rss

ESTA – Electronic System for Travel Authorisation – letenky do USA

Různé příspěvky, informace | Dne 15-08-2009

ESTA – Electronic System for Travel Authorisation – letenky do USA. ESTA je automatizovaný systém používaný ke zjištění, zda je návštěvník způsobilý ke vstupu do Spojených států v rámci bezvízového programu. Pokud vás například při cestování do Spojených států amerických (USA) zarazí podmínka, která bude nést následující název – ESTA (Electronic System for Travel Authorisation) – pak vězte, že se o vás nezajímá FBI, ale jedná se o jakousi náhradu zahraničního víza pro země, které jsou zařazené do systému VWP. Tento bezplatný internetový formulář je nutné vyplnit vždy před odletem do USA a během několika minut vám bude uděleno povolení k vycestování za hranice Spojených států amerických. Samozřejmě se může stát, že budete zastaveni imigračním úředníkem, který se na tento druh povolení nemusí ohlížet.

Levné letenky od Královny do celého světa

Souvisejícím tématem je poté objednávka levných letenek do USA, což souvisí s tématem této stránky, ale přes společnost Královna.cz můžete samozřejmě objednávat a rezervovat letenky do celého světa. Pokud máte o nejlevnější letenky od nízkonákladových leteckých společností zájem, stačí nezávazně vyplnit formulář na níže uvedené stránce a systém vám nabídne ty nejlevnější letenky včetně tax a ostatních příplatků.

Letíte do Ameriky na tudentský či pracovní pobyt?

Pokud se chystáte vycestovat do USA a byly jste informováni o elektronické žádosti ESTA – Electronic System for Travel Authorisation, pak zdůrazňujeme, že tato náhrada za víza neplatí pro výše zmíněné studentské či pracovní pobyty. Pro tyto účely vycestování do Ameriky je stále nutné o platné vízum zažádat.

 • ESTA – oficiální webové stránky vlády Spojených států

ESTA je náhrada víza pro vycestování do zemí VWP

ESTA tedy umožňuje jednoduší proces pro získání povolení pro pobyt v USA a dalších zemích, které jsou součástí systému VWP. K vyplnění žádosti (elektronického formuláře) je nutný pas s čipem (pas s biometrickými údaji), popřípadě běžný pas avšak s platným vízem do Ameriky, pak se vás samozřejmě ESTA netýká. Pokud máte nebiometrický pas bez víza, pak si zařiďte nový biometrický pas, nebo si na velvyslanectví USA zařiďte vízový pohovor.

 • ESTA (systém cestovní registrace USA) není vízum. Jedná se o předběžné oprávnění k nalodění se na loď, nastoupení na palubu letadla směřujícího do USA.
 • Účelem ESTA je umožnit vládě USA zkontrolovat návštěvníky ze zemí, se kterými mají Spojené státy bezvízový styk, ještě předtím než opustí své země.
 • Žádají o něj občané 35 států, které nemají vízovou povinnost (včetně České republiky), kteří vstupují na území Spojených států v rámci bezvízového programu.
 • Doporučuje se žádat o ESTA nejméně 72 hodin před odletem.
 • Je-li vaše žádost ESTA zamítnuta, budete muset požádat o vízum typu B-1 (návštěvnické) nebo turistické vízum typu B-2.
 • Schválená cestovní autorizace ESTA nezaručuje vstup na území Spojených států.

Seznam zemí patřících do Visa Waiver Program

 • Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Dánsko, Finsko, Francie, Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, San Marino, Singapur, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie

 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Live