Půjčku.net Rss

Tabulka důchodového věku pro výpočet nároku na důchod

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 05-09-2009

Tabulka důchodového věku pro výpočet nároku na důchod. Zajímá vás, kdy budete moci podle zákona o starobním důchodu (důchodová penze) odejít do penze a kolik peněz vám bude dle odpracovaných let a jiných okolností náležet? Využijte online kalkulačku (tabulku) pro zjištění vašeho „důchodového věku“. Nepříjemnou okolností je bezesporu fakt, že věk odchodu do placeného důchodu se neustále zvyšuje. Častým argumentem bývá, že se prodlužuje lidský život, ale již méně se jedním dechem hovoří o nižším, takzvaném produktivním věku.

Kalkulátor výpočtu odchodu do důchodu

Zajímá vás v kolika letech půjdete do důchodu? Využijte kalkulátor, který vám přesně vypočítá důchodový věk. Stačí zadat datum narození a pohlaví, u žen se navíc zohledňuje počet dětí. Po potvrzení uvedených dat vám on-line důchodový kalkulátor vypočte váš důchodový věk a datum vzniku nároku na starobní důchod. Na předčasný důchod máte nárok nejdříve tři roky před tímto datem. Kalkulátory se mohou lišit.

Sociální pojištění, spořte si penzijní připojištění

Důchodové systémy značně ovlivňují ekonomiku jednotlivých států. Výdaje určené pro výplatu penzí a starobních důchodů znamenají pro rozvojové státy ty největší náklady spojené se státním rozpočtem. To je také jeden z důvodů, proč se nejen odborníci, ale i laická veřejnost domnívá, že za pár desítek let nejspíše na výplatu důchodů nebudou peníze. Ekonomové jednohlasně samozřejmě prosazují a doporučují cestu spoření si na důchod z vlastní kapsy, což umožňuje například tzv. penzijní připojištění (penzijko).