Půjčku.net Rss

Dotykové mobilní telefony: moderní mobily fungují na dotek

Aktuální informace, zprávy, Mobilní telefony, mobily | Dne 28-01-2010

Dotykové mobilní telefony: moderní mobily fungují na dotek. Celá tahle pohádka začala rozšířením jednoho z prvních pokročilých mobilních telefonů s dotykovým displejem, a sice s mobilem značky Apple iPhone. Tento přístroj, který již zdaleka není jen na telefonování, si velmi oblíbili nejen v Appleovské americe, ale v mnoha zemích této planety. Ostatní značky jako Nokia, Samsung, Sony Ericsson a další se samozřejmě rychle přidaly a dnes je většina mobilů s dotykáčem.

Mobil s rezistivním nebo kapacitním displejem?

Jedním ze základních rozlišení mezi dotykovými displeji je na tzv. rezistivní displeje, které lze ovládat stylusem (tužkou) či nehtem na prstu a kapacitní displeje, jež jsou citlivější a umožňují stisk displeje více prsty zároveň (tzv. multitouch) a lze tak využívat možnosti dotykového displeje ještě více.

Objevují se i výrobci, kteří se pokoušejí kombinovat výhody obou displejů, kapacitních i rezistivních. Problémem je především vyšší cena takového produktu.

Multimediální mobil Nokia X6 s citlivým displejem

Například taková nová Nokia X6, která sice zatím není v ČR v prodeji, by měla být úspěšným nástupcem oblíbené řady pro přehrávání hudby, a sice mobilního telefonu Nokia 5800 XpressMusic. Tento mobilní přístroj by měl být moderním multimediálním mobilem s dostatečnou kapacitou integrované paměti pro uložení mnoha skladeb. Kvalitní zvukový výstup a reproduktory by měly zajistit příjemný poslech hudby. Citlivý dotykový displej je obvzláště důležitý pro pohodlnou práci a použití uživatelského rozhranní.