Půjčku.net Rss

Dotace na okna – výměna plastových oken s příspěvkem

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 22-10-2009

Dotace na okna – výměna plastových oken s příspěvkem. Vyhnout půjčce se můžete i v případě, že se rozhodnete na nějakém projektu ušetřit. Vaše stará dřevěná okna již neuspokojují požadavky na energetickou úsporu a kvalitativní parametry dneška? Získejte dotaci na výměnu vašich starých oken za nová plastová okna s příspěvkem od státu.

Plastová okna ve výprodeji, nové plasťáky s dotací

Program Zelená úsporám nabízí možnost takovou dotaci získat a může se jednat například i o zateplení fasády, či výměnu plynového kotle za nový ekologičtější. Do programu Zelená úsporám Ministerstva životního prostředí administrovaného Státním fondem životního prostředí ČR se mohou přihlásit jak fyzické osoby (osoby, rodiny, jednotlivci), tak firmy, které chtějí o dotace žádat ve velkém měřítku. Vy si můžete plastová okna koupit ve výprodeji (pokud nějaký skutečný a kvalitní najdete), popřípadě si tato okna koupíte s dotací od státu (Ministerstva životního prostředí) – samozřejmě pouze pokud bude vaše žádost o dotaci na okna schválena.

Další možností je pokusit se dohodnout s firmou, která získala velkou dotaci na plastová okna, která ve svém programu nabízí zákazníkům. Můžete tak ušetřit aniž byste museli sami podstupovat proces výběru na webu programu Zelená úsporám. To, že příspěvek na výměnu oken, kotle či zateplení fasády dostanete vám totiž nikdo nezaručí, nehledě na omezené prostředky a složitý proces při registraci.

Žádost o příspěvek před výměnou plastových oken

Žádost o státní příspěvek – dotaci na výměnu starých oken za nová plastová – podejte ještě před samotným zakoupením oken. Nové podmínky programu Zelená úsporám navíc stanoví další důležité změny týkající se jednotlivých dotací: výměna oken, výměna plynového kotle na vytápění domu či bytu (domácnosti), ceny a výše příspěvků na zateplení fasády domu aj. Pokud tedy nějaký příspěvek chcete a máte na provedení prací dostatek času, prostudujte si celý dotační program, zvláště pak nové podmínky týkající se přidělení dotace.