Půjčku.net Rss

Nemáte dostatečně vysoké příjmy v zaměstnání (plat)?

Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 31-08-2009

Nemáte dostatečně vysoké příjmy v zaměstnání (plat)? Malé příjmy v práci či na brigádě trápí kdekoho. S rostoucí životní úrovní roste chuť podobně jako s jídlem :) . Co bylo před pár lety vnímáno jako nadstandard je dnes naprosto běžné a lidé, kteří na tom nejsou finančně nějak „extra“ si dnes připadají jako chudáci, i když mají dostatek. Toto téma souvisí především s nadpisem příspěvku a týká se tedy vašich příjmů v zaměstnání, tedy vašeho platu v práci, který je dnes mimojiné rozhodující pro získání bankovní půjčky. Jo, kdybychom tak dokázali krotit či lépe potlačovat naše potřeby, které se velmi rychle adaptují na vzniklé situace.

Půjčky bez potvrzení výše přijmu od zaměstnavatele

Pokud před pár lety platilo pravidlo, že banky schvalovaly žádosti o osobní půjčky na základě výše a pravidelnosti vašich příjmů ze zaměstnání, pak dnes je toto pravidlo ještě přísnější, stejně tak jako nové směrnice bank. Kromě toho, že se výše úvěru odvíjí právě od peněz, které vám vyplácí zaměstnavatel formou mzdy, jsou stanoveny i takové limity, kdy se k vám banka dokonce otočí zády a vám nezbyde opravdu nic jiného, než se obrátit na nějaký nebankovní ústav v České republice, který vám poskytne půjčku bez potvrzení o příjmu, tedy nebankovní úvěr, kde výše vašeho platu nebude hrát tak velkou, popřípadě žádnou roli.

To, že něco existuje ještě neznamená, že je to pro Vás vhodné!

Nízký nepravidelný plat a nebankovní půjčka?

Dostáváme se k poměrně zásadní otázce. Je pro mě, přestože mi banka žádné peníze nepůjčí, vhodná nebankovní půjčka bez nutnosti prokazovat výši příjmů? Odpověď není u každého jednoznačná a především nebývá stejná. V zásadě lze říci, že pokud si peníze prostě potřebujete půjčit a také to uděláte, pak vám, kromě půjček ze soukromých zdrojů – půjček na směnku – asi jiná varianta než půjčku bez potvrzení o příjmu nezbyde a jděte do toho.

Pokud však potřebujete pouze překlenout krítkodobou finanční krizi a máte z čeho splácet případné úvěrové splátky, zvažte možnost ještě jiné varianty, například kontokorentního úvěru (kontokorent).