Půjčku.net Rss

Dohoda o provedení práce, vzor smlouvy 2009

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace, Vzory smluv, formuláře | Dne 11-11-2009

Dohoda o provedení práce, vzor smlouvy 2009. Mezi velmi časté požadavky na vzory smluv patří především ty, týkající se dohody o provedení práce. Zákonitosti této smlouvy mezi dvěma subjekty se řídí Zákoníkem práce a upravují jejich vzájemné vztahy, především správnou formou smlouvy (dohody) o provedení práce. Pokud vás podrobné informace o této problematice zajímají, popřípadě si chcete zdarma stáhnout vzor těchto smluv pro rok 2009, pokračujte ve čtení…

Zdravotní ani sociální pojištění se neplatí!

Pokud se budeme ještě stále bavit o základních zákonitostech dohody o provedení práce (pracovní činnosti) mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, pak je důležité konstatovat, že z odměny, která je předmětem provedení práce na dohodu, neplatí ani jeden z účastníků zdravotní ani sociální pojištění, což je samozřejmě veliká výhoda proti jiným pracovně právním činnostem, kde jsou zdravotní či sociální poplatky vyžadovány.

Dohoda může být sjednána jak písemně, tak ústně a může být uzavřena s každým jednotlivým zaměstnavatelem až na 150 hodin za kalendářní rok.

Dohodněte se na práci – vzor smlouvy zdarma

Pokud tedy potřebujete vyřešit nějaký jednorázový příjem, je dohoda o provedení práce ideálním řešením a vy ani zaměstnavatel v tomto případě nemusíte platit ani zdravotní či sociální pojištění. Pokud nemáme v konkrétním měsíci jiný příjem než z Dohody o provedení práce a není za nás plátcem pojistného stát, jsme pro zdravotní pojišťovnu osoba bez zdanitelných příjmů. Vzor smlouvyDohoda o provedení práce“ je ke stažení zdarma k dispozici pod odkazem uvedeným výše.