Půjčku.net Rss

Dluhová past: pokles příjmů či ztráta zaměstnání při splácení půjčky

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 09-04-2010

Dluhová past: pokles příjmů či ztráta zaměstnání při splácení půjčky. Termínem dluhová past, který dnes slýcháme z médií (televizí, rádií a časopisů) stále častěji, je označován stav kohokoli z nás kdo si například půjčil peníze (klasickou osobní půjčku, hypotéku) u banky či nebankovní společnosti a z „nepředvídatelných“ důvodů se celá situace zkomplikuje.

Nezvládáte splácet své finanční závazky?

Mnoho lidí nemyslí skutečně dostatečně dopředu a v tom je kámen úrazu. Lidé mají své rozpočty doslova „našponované“ a pokud je v práci překvapí zaměstnavatel osobním či plošným snížením mzdy či v tom horším případě dokonce výpovědí (ztráta zaměstnání), ocitne se i člověk se slušnými příjmy v těžko zvladatelné situaci. Velmi často se toto stává i lidem s nadprůměrnými příjmy, kteří svou situaci neodhadnou a napůjčují si půjčky na leccos, koupí si „dárečky“ na spotřebitelské úvěry a…bum.

Peníze došly a závazek v desetitisícových částkách je na světě a leckteré společnosti mají své podmínky nastavené velmi přísně, tudíž dluh poměrně aritmeticky stoupá až přeroste neúměrně a může přijít i exekutor s příkazem a povolením k exekuci majetku a v tom horším případě i k exekuci nemovitosti.

Dluhové poradenství, finanční poradce + rozum

Pokud se chcete takové situaci vyhnout, je potřeba reálně zhodnotit svou vlastní situaci a především zapomenout na to, že Vám se to přece stát nemůže. Může, a pak je pozdě přemýšlet proč! Situace na finančním trhu se zcela záměrně stává nepřehlednou a systém nás tlačí do využívání mnoha produktů a bankovních či nebankovních služeb, ale u mnoha je rozhodnutí stejně na nás.

Pomoci může například dobrý a „nezávislýfinanční poradce a firmy nabízející tzv. dluhové poradenství s možností osobního oddlužení. Zajímejte se o termíny jako Insolvenční rejstřík, dluhová past a oddlužení osob/firem.