Půjčku.net Rss

Chcete půjčku, ale nemáte čistý výpis z registru dlužníků?

Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

Chcete půjčku, ale nemáte čistý výpis z registru dlužníků? Poměrně velkým zádrhelem je dnes pro žadatele o půjčku povinnost předložit potvrzení o bezdlužnosti a zároveň jakýsi doklad o vašich případných předchozích problémech se splácením peněz – výpis z Centrálního registru dlužníků. Jedná se o parametr dnešní doby, protože banky dnes, i díky tzv. „světové krizi“ a sní spojeným propouštěním v mnoha firmách přikročily k přísnějším pravidlům, která vedou k menší průchodnosti u žádostí o bankovní půjčky. To je samozřejmě ráj pro nebankovní instituce, které mimojiné poskytují i hodně omýlané téma nebankovních půjček bez registru.

Centrální registr dlužníků – CERD.cz Justice

CERD, neboli Centrální registr dlužníků je největším českým národním i nadnárodním bankovním a nebankovním informačním systémem, který umožňuje vyhledávat nesplacené závazky osob a ekonomických subjektů. Díky možnosti sledovat, nahlížet a publikovat jednotlivé registry státní správy se jedná o instituci, jejíž webové stránky patří mezi velmi střežená místa vzhledem k množství a povaze sdílených choulostivých informací a osobních údajů. Díky Centrálnímu registru se můžete informovat o bezdlužnosti jednotlivých osob či firem a listovat (vyhledávat) v databázy soukromých subjektů.

Málokdo si asi nevšimnul, o kolik se za poslední roky zvýšil počet exekutorských úřadů a samotných exekutorů.

CERD zajišťuje tu nejdokonalejší kontrolu a prevenci před vznikem neplatiče a u již vzniklých dlužníků výrazně zvyšuje vymahatelnost neuhrazených pohledávek. Jeho činnost má vliv na exekuce a exekutorské úřady.

Půjčky bez výpisu z registru dlužníků osob

Tento tlak ze strany bank, který vyvíjejí na žadatele o půjčku je způsobený především nízkou platební morálkou vlastních žadatelů, kteří poté nejsou schopni své finanční závazky vůči bance plnit a instituce tak přichází o své zisky, jelikož exekuce a exekuční řízení málokdy navrátí reálný zisk z prodaných půjček. O půjčky bez registru je čím dál větší zájem (logický důsledek) už z toho důvodu, že je lze získat velmi rychle i do 24 hodin od podpisu smlouvy, „ihned„.

Potvrzení o bezdlužnosti a dluzích osob, firem

Potvrzení o bezdlužnosti je písemný doklad prokazující Vaši platební bezúhonnost v národních i nadnárodních databázích dlužníků. Pomocí výpisu zjistíte, zda-li je evidován Váš dluh vůči bankám, obchodním společnostem, úvěrovým a leasingovým společnostem nebo státní instituci. Tyto informace mohou být důležité z mnoha důvodů, jedním z nich je potřeba získat výpis z registru dlužníků pro banku v případě žádosti o půjčku. Banka se tak dozví o případných neseriozních jednáních a skutcích potenciálních klientů a vzhledem k jejich povaze většinou žádost o půjčku či bankovní úvěr odmítne. O potvrzení může žádat jak fyzická, tak právnická osoba.

O výpis o vaší bezdlužnosti můžete zažádat přímo na stránce, jejíž odkaz je níže a poté si pouze vyberete službu či možnost zaslání (elektronicky / poštou).