Půjčku.net Rss

Chytrá karta České spořitelny – výhodná platební karta?

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky | Dne 13-08-2009

Chytrá karta České spořitelny – výhodná platební karta? Platební karty jsou běžnou službou u všech bank a jedná se o službu velmi často inovovanou, respektive faceliftovanou. Nejinak tomu je i u platební karty s názvem Chytrá karta od České spořitelny (CSAS.cz), která však nejen na klienty, ale především na blogy a servery o financích, příliš nezapůsobila. Důvod je jednoduchý, jedná se o složitou, zbytečně zaobalenou a poplatkově drahou platební kartu, která by bez dlouhodobě dobré pověsti České spořitelny jen stěží na bankovním trhu uspěla.

Platební kartu – Chytrou kartu od CSAS?

Na mnoha diskuzních fórech se dozvíte zajímavé názory běžných občanů, ale také finančně více zdatných profesionálů na produkt České spořitelny jménem Chytrákarta CSAS. Většinou se jedná o poměrně nelichotivé postoje, které poukazují na málo transparentní poplatkový systém, vysoké náklady spojené s volbou designu a obalu platební karty – pouze jiný design za dost peněz + 0 přidané hodnoty a dalších věcí.

Součástí služeb spojených s pořízením Chytré karty jsou například:

  • Spořitelna slibuje tzv. garanci nejnižší ceny za zboží zakoupené na území ČR a placené Chytrou kartou. vše má být ošetřené díky pojištění.
  • Vedení úvěrového účtu – půjčte si peníze na kartu
  • Ochrana zboží zakoupeného Chytrou kartou na území ČR při jeho ztrátě či odcizení
  • Internetové bankovnictví Servis 24 (internet banka) součástí produktu
To, že je Česká spořitelna oblíbenou bankou ještě neznamená, že všechny její produkty jsou výhodné.

Seznam níže je původní nabídkou České spořitelny co se týkalo platebních karet. Všechny tyto kreditní karty jsou teď nahrazeny „až příliš Chytrou kartou“.

  • cobrandovou kartu Visa Electron Kredit+
  • cobrandovou kartu MasterCard Kredit+
  • cobrandovou kartu Visa Classic Kredit+
  • cobrandové karty MasterCard a Visa s Univerzitou Karlovou
  • kartu Visa Gold
  • kartu MasterCard Gold

Výhody platebních karet a bankovních kreditek

Kreditní a platební bankovní karty mají zajisté mnoho výhod. Mezi ty nejpodstatnější patří zejména ta, že pokud platební kartu vlastníte, odpadá vám nutnost shromažďovat doma větší obnosy hotovosti a stejně tak vás zbavuje této nutnosti v případě, že se jen tak vydáte někam ven. Pokud se tak stane a vy nemáte dostatek peněžní hotovosti, stačí navštívit nejbližší bankovní bankomat a potřebnou sumu si vybrat (většinou za poplatek). Stejně tak je možné s většinou platebních karet nakupovat přímo v obchodě (někdy musíte znát PIN kód).

Půjčku můžete získat ihned po žádosti o kartu

Při žádosti o Chytrou kartu můžete ČS požádat o takzvanou okamžitou půjčku. Službu s názvem „Půjčka na kartě“ si můžete za poplatek 290 Kč zřídit ihned po podání žádosti o kartu. Tato služba by měla být využívána pouze krátkodobě, protože peníze se samozřejmě ihned po zapůjčení úročí poměrně nelichotivou úrokovou sazbou. Součástí této nabídky je také refinancování jiných bankovních karet, ale jedná se o poměrně finančně náročnou službu, která rozhodně není zadarmo.