Půjčku.net Rss

Česko potřebuje reformu veřejných financí a řešit dostupnost půjček

Aktuální informace, zprávy, Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 22-10-2009

Česko potřebuje reformu veřejných financí a řešit dostupnost půjček. Tempo a styl, jakým jsou poskytovány například nebankovní půjčky pro lidi se zápisem v registru dlužníků jen poukazuje na fakt, do jakých problémů se jakožto členská země EU řítíme. Podle směrnic EU (Evropská unie) jsou definovány celkem tři skupiny rizikovosti podle měření veřejných financí dané země.

Snadno dostupné půjčky s vysokými úroky

Česká republika doposud hájila prostřední skupinu, přičemž dnes se ocitla v té nejrizikovější třetí skupině. Toto jsou jen holá čísla, ale faktem je, že se jedná o absurdně narůstající státní dluh (tedy náš – každého občana), který rozhašený systém veřejných financí pouze prohlubuje. Česká republika nutně potřebuje reformu veřejných financí a pokud možno co nejrychleji zatočit s poskytovateli nebankovních úvěrů bez potvrzení o výši příjmu a se zápisem v centrálním registru dlužníků.

Opravdu si myslíte, že nás od pohromy zachrání ČSSD nebo komunisté?

Poskytovatelé tzv. rychlých půjček do 24 hodin

Tito poskytovatelé v mnoha případech půjčují peníze na „lichvářský“ úrok a to zcela zákonným způsobem (často lákají na rychlé službypůjčka do 24 hodin od podání žádosti). Toto je potřeba ošetřit, aby se další lidé nedostávali do problémů se svými penězi, nespláceli jednu půjčku druhou a dokázali se z případných dluhových pastí snáze dostat.

Dnešní peněžní systém je delší dobu bohatší pouze o termíny jako konsolidace půjček, oddlužení bez zástavy nemovitosti či insolvenční rejstřík a Centrální registr dlužníků. Lidi, kam jsme se to dostali?