Půjčku.net Rss

Čas nejvýhodnějších hypoték ještě zdaleka nepřišel

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 22-01-2010

Čas nejvýhodnějších hypoték ještě zdaleka nepřišel. Pokud zrovna v tomto období chystáte stavbu rodinného domu, koupi pozemku či bytu a sháníte se po nejvýhodnějším hypotečním úvěru, pak vězte, že čas výhodných hypoték ještě nenastal a výhodnější podmínky bank pro získání půjčky na bydlení lze očekávat spíše od jara / začátku léta, kdy se banky obvykle „vytasí“ s novými nabídkami a předhánějí se mezi sebou o bonitní zákazníky.

Hypoteční úvěr s nízkými úroky a dobrou fixací

Při výběru toho správného hypotečního úvěru rozhodují hodně subjektivní podmínky a zázemí žadatele. Kromě nízkých úrokových sazeb je velmi důležitou položkou také tzv. fixace úrokové sazby. Proto je tak dobré pro správný výpočet hypotéky využít nejen předběžně hypoteční kalkulačky (kalkulátory splátek), ale také hypotečního poradce (rádce ohledně financí).

Žádost o hypotéku přes hypotečního poradce

Správný hypoteční poradce by měl být ideálně nezaujatý, tudíž by neměl být provizním prodejcem konkrétní banky, ale minimálně nabízet k porovnání produktů více. Pakliže vás finanční poradce tlačí do jediné „správné“ nabídky, popřípadě omezeně do dvou, něco je špatně a raději si najděte nějakého jiného. Pamatujte, že Vy jste zákazník a máte možnost svou volbu kdykoli změnit.

Takzvaní „finanční poradci“ placení bankou jsou vlastně pouze provizními prodejci, kteří jen zřídka zkoumají vaši skutečnou situaci hlouběji než povrchově a při výběru správného hypotečního úvěru na bydlení rozhoduje spousta faktorů a pamatujte, hypotéku budete ve většině případů splácet mnoho let!

Ekonomická recese tlumí nabídku

Nazývejme si ekonomickou situaci posledního roku jakkoli…ekonomická krize či recese bankovnictví, nebo třeba podvod, ale faktem je, že úrokové sazby hypoték jsou spíše nevýhodné stejně tak, jako přístupy bank k hodnocení bonity klienta a následnému schválení či odmítnutí žádosti o hypotéku. V souvislosti s touto situací lze očekávat vstřícnější přístup bankovních ústavů a nižší úrokové sazby z hypoték na bydlení především na jaře až v létě roku 2010.