Půjčku.net Rss

Bonus u povinného ručení může uspořit i několik tisíc korun

Pojišťovny a produkty, Různé příspěvky, informace | Dne 31-08-2009

Bonus u povinného ručení může uspořit i několik tisíc korun. Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, neboli lidově povinné ručení je, jak již název napovídá, ze zákona povinen platit každý vlastník či provozovatel motorového a přípojného vozidla homologovaného pro provoz na pozemních komunikacích. Konec přednášky a nudných faktů, v tomto krátkém článku chceme upozornit řidiče a majitele aut či motocyklů na fakt, že finanční rozdíly mezi nabídkami jednotlivých pojišťoven mohou být velmi rozdílné a to i vzhledem k nastřádaným bonusům.

U pojištění auta můžete pojišťovnu kdykoli změnit

Jelikož je povinné ručení ze zákona povinnen platit každý provozovatel, předhánějí se pojišťovny v České republice s nabídkou. Bohužel se většina z nich předvádí pouze objemem reklam a způsobem zmátnutí potenciálních klientů. Podíváme-li se totiž na některé servery, které se porovnáním nabídek povinného ručení zabývají, zjistíme, že ceny jednotlivých produktů se průsečíkem jednotlivých pojišťoven i výrazně liší.

Vybírejte pečlivě a porovnejte nabídku více pojišťoven, některé totiž jako by zaspaly s cenou povinného ručení dobu.

Některé pojišťovny vám při předpisu pojištění pro příští rok důležitě oznamují, že vám přípsaly další bonus za bezeškodný průběh, ale již vám nenapíší, že u jiné pojišťovny byste takové částky dosáhli i bez jakéhokoli bonusu. Mějte proto na paměti, že vy jste ten, kdo si povinné ručení vybírá a rozhodně máte z čeho, pojišťoven je v ČR dostatek, proto se nobojte tu svou změnit a přejít jinam.

Bonusy za bezeškodný průběh u pojištění vozidel

Takzvanými bonusy z povinného ručení jsou dnes míněny především měsíce bezeškodného průběhu na konkrétním pojištěném vozidle. Čím déle jezdíte se svým autem bez nehody, tím větší bonus by vám měla pojišťovna přičíst k dobru.

Pokud tak neučiní, zkuste porovnat více nabídek, v některých případech je možné ušetřit i několik tisíc korun na roční platbě pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, tedy za zmíněné povinné ručení.