Půjčku.net Rss

Vklad na běžném účtu má oproti spořícím účtům nízké úročení

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 28-01-2010

Vklad na běžném účtu má oproti spořícím účtům nízké úročení. Pokud máte nějaké volné finanční prostředky a rádi byste je zhodnotili, popřípadě alespoň pokryli inflaci, která vaší hotovost každým rokem zmenšuje, rozhodně je potřeba vyměnit běžný osobní účet u banky za nějaký spořící účet. Na běžním bankovním účtu peníze spíše trpí, popřípadě jakýkoli připsaný úrok pohltí poplatky spojené s vedením účtu a zadáváním transakcí a převodů.

Spořící účet nabízí vyšší zhodnocení vkladů

Pokud si po přečtení perexu představujete, že bez jakéhokoli rizika vám zmiňované spořící účty budou vydělávat kdovíjaké peníze na připisovaných úrocích, tak je potřeba to uvést na pravou míru. Oproti běžným účtům přináší bankovní produkt označovaný jako spořící účet nebo termínovaný vklad rozhodně mnohem lepší a výhodnější zhodnocení a u některých variant je zde také velmi nízké riziko spojené se svobodným vkládáním a vybíráním vložených finančních prostředků. Tento druh spoření je vhodný zejména pro běžné občany s nepříliš vysokými a pravidelnými vklady.

  • ING konto – informace o spořícím účtu

Odborníci doporučují například spořící účet ING konto, jehož zřízení, vedení i správa je zdarma. Více informací o tomto spořícím produktu najdete pod odkazy uvedenými výše. Zřídit ING Konto si můžete on-line přes interent, na pobočce banky, popřípadě telefonicky. Pohodlné a velmi jednoduché je zejména jeho zavedení na internetu.

Termínované vklady, stavební spoření, penzijko

Spořící účty samozřejmě nejsou jedinou variantou, pokud chcete své volné peníze v hotovosti nějak výhodně uložit. Zapoměňte tedy na běžný bankovní účet a poohlédněte se po nějakém termínovaném vkladu, jejichž úroková sazba se pohybuje okolo 0,5 až 3,5 %, záleží však na výši vkladu a ­délce uložení. Oproti spořícímu účtu má termínovaný účet nevýhodu v tom, že mnohdy nelze s penězi disponovat ihned a pokud uložíte méně peněz, budete mít i nižší zhodnocení. U spořících účtů se úroková sazba pohybuje od 0,9 do 3,6­% podle banky a­ zůstatku.

Stavební spoření je klasika, která nabízí úrokovou sazbu 1 až 2,2 %, se započítáním státní podpory a při jejím maximálním využití, to znamená v případě ročního vkladu ve výši 20 000 korun, je výnos až 7,1 %. Penzijní fondy a jejich připsané výnosy za rok 2007 činily 2,2 až 4,5 %, je však potřeba počítat ještě se státní podporou, která závisí na výši vkladu a­ pohybuje se od 50 do 150 ­korun měsíčně.