Půjčku.net Rss

Banky

Pokud vás zajímá struktura bank a bankovních ústavů v České republice, pak jste zde správně. Na této a přidružených stránkách se dozvíte jaké banky patří v ČR mezi oblíbené a jaké produkty a půjčky jsou nejoblíbenější a svou nabídkou pro klienty zajímavé.

Jakou banku si pro své potřeby vybrat?

Možná že titulek tohoto nadpisu je stěžejní a je třeba si tento dotaz při výběru banky položit. Zamyslete se, proč vlastně banku vybíráte. Potřebujete si uložit nějaké finanční prostředky, nebo (a to asi spíše) naopak potřebujete půjčit peníze a zavedení běžného účtu či jiné služby je vlastně podmínkou banky? Pokud chcete zhodnotit své peníze, není dnešní doba zrovna vhodná pro využití bankovních institucí. Pro zhodnocení peněz jsou vhodné spíše různé termínované vklady, spořící konta či investice do akcií a dluhopisů. Banky nabízejí tzv. spořící účty, které však v mnoha případech nenabízejí nijak vysoké výnosy.

Finanční ústavy lákají klienty na mnoho produktů

Nebudeme si nic nalhávat, na tomto místě nemusíme. Pokud přijdete do banky, bude vám úředník na pobočce nabízet k běžnému bankovnímu účtu asi deset přidružených produktů. Pracovníci v bance jsou motivováni k prodeji a jejich způsob práce neodpovídá pozici například bankovního poradce, tudíž můžete čekat především snahu o to, prodat vám co nejvíce služeb a neviditelných poplatků. Základem je zachovat chladnou hlavu a nenechat si namluvit, že všechny vyjmenované produkty potřebujete a ještě je musíte mít pojištěné.

Banky vydělávají na drobných transakcích každého z nás. Vyberte si tu hodnější banku.

Seznam bankovních institucí, nabídka půjček a služeb

Ať už se potřebujete zorientovat v bankách působících v Česku, popřípadě chcete porovnat produkty jednotlivých bank, pak by vás mohly zajímat články a informace o této problematice, otázky a odpovědi v nich sepsané.

  • Internetové bankovnictví České spořitelny
  • Expres půjčka od GE Money Bank
  • Půjčka bez rizika od Komerční banky

Česká národní banka (ČNB) je ústřední bankou ČR

Česká národní banka (ČNB), je centrální bankou českého státu a upravuje zákonné postupy českých peněžních ústavů (bank s bankovní licencí). Jednou z hlavních priorit centrálních bank a stejně tak i české národní banky, je dohled nad finanční stabilitou státu. Centrální banky tedy dohlížejí a upravují úrokové sazby úvěrů a půjček poskytovaných na území státu, sledují a upravují kurzy měn (valut) vůči české koruně.