Půjčku.net Rss

AXA Bank: pojišťovna přichází s Axa spořícím účtem

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Pojišťovny a produkty | Dne 18-03-2010

AXA Bank: pojišťovna přichází se spořícím účtem. Pojišťovací ústav Axa, který patří k předním pojišťovnám nejen na českém trhu se v České republice rozhodl posílit svou pozici vstoupením na bankovní trh. Známá pojišťovna dnes tedy vystupuje a funguje také jako bankovní ústav AXA Bank a zpočátku přišla s nabídkou oblíbených spořících účtů.

Zřízení a vedení Axa spořicího účtu zdarma

Nedá se samozřejmě očekávat, že se Axa pustí ihned do poskytování všech produktů moderního bankovnictví, ale jak představitelé pojišťovny/banky sami přiznávají, zaměřuje se Axa na tzv. retailové bankovnictví. Ze zorného pole tak alespoň prozatím odpadávají střední a velké podniky a Axa banka se zaměřuje na jednotlivce, kterým prozatím nabízí spořící účet.

  • ING konto – výhodný spořící účet od ING.cz

Pokud tedy máte volné finanční prostředky a chcete mezi vybrané spořící účty zařadit i ten od společnosti Axa, neváhejte s porovnáním. Pokud má být produkt konkurenceschopný, bude muset být hodně výhodný. Axa prozatím slibuje, že zřízení a vedení spořícího účtu bude zdarma a úroková sazba je momentálně 2,5 procenta za rok.

Hypotéky, internetbanka, výběr z bankomatu

Co se týká dalších bankovních produktů jako jsou hypotéky (hypoteční úvěry na bydlení), osobní půjčky či třeba vedení internetového bankovnictví (Axa Internetbanking), tak banka s jejich případným uvedením na český trh uvažuje nejdříve někdy v roce 2011.

Rok 2010 tedy přinese pouze jmenovaný spořící účet a vzhledem k tomu, že Axa pochopitelně nemá vlastní síť bankomatů pro výběr hotovasti, budete moci z běžného účtu peníze vybírat pomocí jakéhokoli bankomatu, který akceptuje pro výběr platební karty VISA. Poplatek za výběr je v tuzemsku 29 korun, v zahraničí pak jedno procento z vybírané částky, minimálně však 59 korun.

Zkušenosti hovoří pro ING Konto: ingkonto.cz

Přestože možností pro zřízení spořícího účtu je u českých bank opravdu mnoho, zkušenosti uživatelů a majitelů tohoto spoření v ČR prozatím skutečně hovoří především ve prospěch ING Konta, což samozřejmě ani zdaleka nemusí zůstat ve stagnujícím stadiu, ale přizpůsobení se kvalitám tohoto spořícího produktu od ING bank je pouze na ostatních bankovních ústavech v Česku. Zřídit spořící účet ING Konto můžete jednoduše přes výše uvedené stránky ingkonta.cz.