Půjčku.net Rss

Americká hypotéka u Hypoteční banky – neúčelový úvěr

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky, Různé příspěvky, informace | Dne 02-08-2009

Hypoteční banka (Českomoravská hypoteční banka, a.s.) patří mezi přední poskytovatele hypoték a půjček na bydlení v České republice. V tomto článku se zaměříme na jeden z jejích hypotečních úvěrů, a sice na neúčelový úvěr, tzv. Americkou hypotéku u které není nutno prokazovat využití poskytnutých peněz, nejde tedy zdaleka pouze o hypotéku na bydlení či rekonstrukci rodinného domu či bytu, ale využití peněz je jen na vás.

Komu je Americká hypotéka určena především?

Jak již bylo zmíněno, je asi největší výhodou u Amerických hypoték jejich univerzálnost v použití a především zde není nutnost udávat účel, pro jaký bude použita. Hypotéka bývá nejčastěji spojována s potřebou financování nákupu či rekonstrukce bydlení (rodinný dům, chata, byt, stavební pozemek, přestavba), což se tohoto typu hypotečního úvěru netýká. Pokud na Americkou hypotéku dosáhnete a bude vám schválena, nemusíte ji zdaleka využít na financování výstavby či přestavby, ale můžete si za ní pořídit cokoliv. Důležité je, abyste měli čím ručit. Banky samozřejmě akceptují i více nemovitostí najednou.

Americká hypotéka je hypoteční úvěr bez nutnosti prokazovat jeho účel.

Podmínky pro získání neúčelového úvěru a splátky

Oproti běžné hypotéce, která je určena výhradně na dohodnutý účel (výstavba či přestavba rodinného domu, bytu, chaty, nákup pozemku) je Americká hypotéka „svobodný“ produkt, ale má to i své nevýhody. Především se jedná o dostatečně vysokou záruku – Americká hypotéka je poskytována až do výše 70 % zástavní hodnoty nemovitosti. Minimální výše hypotéky je 200 tis. Kč, maximální je pak 5 milionů Kč. Výše poskytnutého hypotečního úvěru se odvíjí od vaší schopností splácet (tedy podle výše příjmů). Pro zřízení není nutno vlastnit životní pojištění a poplatek za zpracování úvěru je hrazen jen v případě schválení žádosti.

Hypoteční banka a její hypoteční úvěr on-line

Podíváme-li se na výhody hypotečního úvěru od Hypobanky, zjistíme, že má spoustu společných jmenovatelů (výhod) s ostatními poskytovateli totožných produktů, ale některé jsou pro banku specifické. Hypotéku si můžete sjednat samozřejmě online a využít k tomu můžete i hypoteční kalkulačku.

  • peníze na cokoliv bez nutnosti uvádět účel
  • oproti spotřebitelským úvěrům je zde výhodná úroková sazba
  • banka nevyžaduje životní pojištění
  • nemusíte si zakládat nový bankovní účet
  • poplatek za zpracování úvěru je hrazen jen v případě jeho schválení
  • úvěr lze kdykoliv splatit bez jakýchkoli sankcí
  • měsíční splátku americké hypotéky si můžete výrazně snížit rozložením úvěru do delšího časového období až 20-ti let