Půjčku.net Rss

Americká hypotéka nebo spotřebitelský úvěr?

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky | Dne 30-07-2009

Americká hypotéka je termín, který (jak název hypotéky napovídá) vzniknul v Americe a teď se tento produkt stal běžným i v České republice. Co tato hypotéka nabízí oproti podobným konkurenčním produktům za výhody a v čem se především liší? Americká hypotéka vám umožní půjčit si vyšší finanční obnos než například spotřebitelský úvěr a díky tomu, že je úvěr zajištěn nemovitostí, získáte nižší úrokovou sazbu i měsíční splátku. tou nejvýraznější výhodou je fakt, že půjčené peníze můžete použít na cokoliv.

U Americké hypotéky nemusíte udávat její účel

Jak jsem již zmínily, je asi největší výhodou u Amerických hypoték jejich univerzálnost v použití a především zde není nutnost udávat účel, pro jaký bude použita. Hypotéka bývá nejčastěji spojována s potřebou financování nákupu či rekonstrukce bydlení (rodinný dům, chata, byt, stavební pozemek, přestavba), což se tohoto typu hypotečního úvěru netýká. Pokud na Americkou hypotéku dosáhnete a bude vám schválena, nemusíte ji zdaleka využít na financování výstavby či přestavby, ale můžete si za ní pořídit cokoliv. Důležité je, abyste měli čím ručit. Banky samozřejmě akceptují i více nemovitostí najednou.

Americká hypotéka je hypoteční úvěr bez nutnosti prokazovat jeho účel.

Kdy se hodí běžný hypoteční úvěr více?

Pokud chcete půjčené prostředky použít opravdu pouze na bydlení (výstavbu či rekonstrukci), pak stojí za to zvážit spíše žádost o běžnou hypotéku (hypoteční úvěr), protože pro získání dostatečné výše poskytnutého úvěru po vás banka nebude chtít takové záruky. U běžné hypotéky můžete očekávat nižší úrokovou sazbu, a také vám banka bude ochotná půjčit větší část odhadní ceny nemovitosti, kterou ručíte, než pokud se rozhodnete pro její americkou variantu.

Spotřebitelský úvěr nebo hypotéku?

Pokud potřebujete půjčit více peněz, pak bude váš zájem směřovat nejspíše více k Americké hypotéce, protože spotřebitelské úvěry bývají poskytovány řádově maximálně do výše půl milionu, kdežto u Amerických hypoték můžete při ručení dostatečně hodnotnou nemovitostí získat až deset miliónů korun. Spotřebitelský úvěr na pořízení čehokoli (auto, elektronika, oblečení) je prostě oproti hypotéce „drahý“ a nedovoluje tak dlouhou dobu splácení jako AH. Některé varianty hypotčních půjček bývají také bez registru, respektive bez ručitele.

GE Money Bank, Hypoteční banka, ČSOB

Pokud hledáte banku, která tento druh hypotečního úvěru poskytuje, máte na výběr z mnoha bankovních ústavů včetně například GE Money Bank, oblíbené Hypoteční banky, ČSOB bank, nebo třeba Americkou hypotéku od Gepard Finance.