Půjčku.net Rss

Animační 3D programy ke stažení zdarma – download free 3d programs

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 19-09-2009

Animační 3D programy ke stažení zdarma – download free 3d programs. Profesionální 3d animační programy patří mezi špičku v nabídce softwaru pro vytváření animací a jejich cena leckdy představuje, alespoň pro běžného nadšence či hobby uživatele, nepřekonatelnou překážku. Nabízí se možnost využít demoverzí některých 3d programů (Free Demo version), nicméně demoverze skončí a co dál, obnovit již většinou nejde a program hlásí nákup originální plné verze za mnoho tisíc korun. Existují však 3D programy ke stažení zdarma.

Yod’m 3D 1.4 – Freeware program pod Windows

Tak tento program je spíše hračička než profesionální 3d animační program, nicméně pro některé uživatele může představovat poměrně zábavný nástroj, který vylepší plochu vašeho PC a pomocí nějž dosáhnete v operačním systému Windows (Unix/Linux) efektu virtuální krychle na jejichž stěnách jsou umístěny pracovní plochy a vy si mezi mini můžete libovolně otáčet. Program se může automaticky spouštět po startu Windows a nezabírá ani příliš mnoho systémových zdrojů (v paměti zabírá kolem 15MB). Program se nemusí instalovat.

FloorPlan 3D 10 – projektování exteriérů a interiérů

To software s názvem FloorPlan 3D 10 je již jiná třída. Tento 3 d program zaujme všechny amatérské tvůrce obytných interiérů a exteriérů, které lze pomocí tohoto programu vytvořit. Aplikace nenabízí sice žádné pokročilé 3d profesionální funkce, nicméně pro amatéry shánějícví nějaký grafický program zdarma by měl být dostačující. Program Floor Plan obsahuje mnoho přednastavených plánů, knihovnu vnějších i vnitřních 3D objektů a hodí se k návrhu vybavení nových domů nebo k renovaci stávajících prostor. Demoverze je v Angličtině a Češtině.

Blender 2.04, POV-Ray 3.1, Strata 3D – free download

Tyto tři uvedené programy pro 3D animaci jsou bezplatným (Freeware Download) softwarem, který umožňuje vytváření 3D grafiky či animací, modelování 3D obrazců a renderong. U programu Persistence of Vision Raytracer je dokonce k dispozici zdrojový kód aplikace pro případné vlastní úpravy. Strata 3D disponuje intuitivním uživatelským rozhraním a velkou řadu pracovních nástrojů – jde o bezplatný 3D software umožňující modelování, rendering a animaci